בלוג

בריאות וכושר – יד ביד לאורך כל הדרך

אחד מן הדברים הכי חשובים שעליהם אנחנו שומעים כל הזמן הוא שכדי להישאר בריא אנחנו צריכים לדאוג לתזונה נכונה וכמובן לשמור על כושר. כמובן שזהו לא סוד אבל היום יותר מתמיד, ככל שתופעת השמנת היתר הולכת ונהיית נפוצה יותר ויותר יש חשיבות לשים דגש על כושר ותזונה נכונה.

אחד מן הסממנים הבולטים ביותר בעת הנוכחית כמו גם אחד הגורמים המשפיעים ביותר על תופעת השמנת היתר הוא הלחץ בו אנחנו חיים וכמובן רמת החיים שנמצאת כל הזמן בשיפור מתמיד. כאשר מדובר ברמת החיים אין הכוונה לכיסו של אדם, אלא לרמת הנוחות שהתרגלנו אליה. בכל בניין גבוה תימצא כיום מעלית, בכל בית יש מחשב שגורם לנו לעיתים אפילו לא לצאת לקניות ובגדול אנחנו פשוט הופכים להיות יותר עצלנים.

בנוסף לעניין הנוחות אפשר לקחת בחשבון גם את נושא הלחץ בו אנחנו נתונים באופן יומיומי מבחינת הלחץ ומבחינת הרצון לעמוד ביעדים הכלכליים שלנו. אם תשאלו כל אחד מן הרופאים שלכם או אפילו מטפל של רפואה סינית, התשובה שתקבלו היא שהרבה מן הבעיות שלנו נגרמות עקב תזונה לקויה ומחסור בפעילות גופנית.

אין לי זמן ללכת לחדר כושר, מה לעשות?

לאור העובדה שכולנו עסוקים במשך רוב שעות היום בעבודה, בילדים ובעוד עשרות דברים שונים, לרוב אנחנו לא מוצאים את הזמן להתאמן כמו שצריך. אך אין זה אומר שאנחנו לא יכולים לשמור על כושר. על מנת לשמור על כושר מספיק בשביל בריאותנו יש כמה דברים שאנחנו יכולים לעשות במהלך היומיום שלנו כדי לשפר את מצבנו.

אחד מן הדברים שאנחנו יכולים לעשות הוא ללכת קצת יותר. אם אנחנו יכולים מדי פעם לוותר על נסיעה באוטו כאשר אנחנו קופצים לקניות במרחק חמש דקות מהבית, בנוסף אנחנו יכולים מדי פעם לעלות במדרגות במקום להיכנס למעלית. חשוב להבין כי כל פעילות פיזית בה אנחנו זזים היא דבר שמפעיל את השרירים בגוף וגורם לנו להוציא אנרגיה, לשמור על המערכות החיוניות בגוף ברמה טובה ובכך אנו למעשה יכולים למנוע מחלות רבות שנגרמות כתוצאה מהשמנת יתר וכתוצאה מהזנחה של הגוף.

ישנן הרבה דרכים בהן אנחנו יכולים לשמור על בריאות תקינה לאורך זמן. אחת מן הדרכים הוודאיות לעשות זאת לאורך זמן היא לשמור על כושר גופני תקין ותזונה נכונה. אם ברצונך לשלב בין כושר, בריאות ותעסוקה גם אם זה לנפש, אולי תתעניין בקורס מדריכי כושר גופני ובריאות.

לשאלות והרשמה השאירו פרטים

    דילוג לתוכן