בלוג

המדריך המלא לרכיבת שטח על אופניים

רכיבת שטח לאופניים היא אחד התחביבים הכיפיים שיש שמשלבים בתוכם חברה, הרבה טבע וספורט אקסטרים במיוחד. יש בארץ שלנו מסלולי רכיבה רבים שמיועדים לאופניים, אליהם ניתן להגיע מדי שבת או ימי חול ולרכב לאורך הטבע היפה. ככל שתרכבו יותר התיאבון שלכם רק יגדל ותרצו לנסות כל הזמן מסלולים חדשים ואתגרים נוספים.

כל התהליך של רכיבת שטח על אופניים צריכה להיות הדרגתית וההנאה תהיה תלויה בעיקר במפגשים בין היכולות הטכניות של הרוכב לרמת הקושי של המסלול. במאמר זה נספק מספר נקודות חשובות על רכיבת שטח על אופניים, מה מומלץ לדעת כשמעוניינים להתחיל לרכב על אופניים בשטח? איך בכלל מתכוננים לסוג רכיבה שכזו? ואיזה ציוד לרוכבי אופניים מומלץ לרכוש?

כל פעם צעד אחד

כמו בכל דבר חדש שאנו רוצים להתחיל ואין לנו ניסיון בו רצוי להתחיל לפי שלבים ובהדרגה. בכל רכיבה כדאי להתרכז במיומנות אחת בלבד. ניתן להתחיל לתרגל הרמות מבט למעלה, או שמירה על יציבות של הגוף בכל קפיצה בשטח. חשוב להתאמן על כל דבר זמן מה ולא לעשות כמה מיומנויות במקביל. עם הזמן זה יהפוך להיות הרגל ואז תתפנו למיומנות הבאה.

להתרכז ביעד

חשוב להתרכז כל הזמן בהגעה ליעד עצמו ולא בהימנעות מכל מיני מכשולים. במקרה שכל העת תתעסקו ב – איך לא להתנגש בעצים או בסלעים אתם תתרכזו במכשול ותפספסו את המטרה. חשוב להתרכז ב- איך מגיעים ליעד אליו אתם מייעדים את מסלול הנסיעה, תוך כדי התחמקות ממכשולים שיש בדרך. המבט הוא מה שינחה את הרכיבה ולאן שמבטכם יופנה לשם תרכבו.

היו מדויקים

על מנת לחזק את ההרגלים שלכם ולשפר כל העת מיומנויות, תתחילו במסלולים קלים. אם תרכבו מהר תתקשו לדייק ולא תצליחו ללמוד דבר. כל רכיבת אופניים בשטח היא ספורט אתגרי לכן חשוב שתרכבו רק במסלולים המיועדים לרמת היכולות שלכם כשאתם כמובן חובשים קסדה לאופניים.

שימוש בציוד איכותי לרכיבה בשטח

בכל רכיבת שטח על אופניים קיימות סכנות של התרסקויות ולכן חשוב שתהיו מוגנים מפני זה באמצעות ציוד לאופניים. חשוב שיהיה לכם את כל האביזרים לאופניים והמיגון הנדרש כמו קסדה לאופניים, מגנים לגוף, כפפות, מערכת שתייה, משקפיים ועוד. חשוב שהקסדה תהיה תקנית על מנת למנוע נזק מכל פגיעת ראש הכי קלה.

גם כפפות רכיבה הן אביזר חשוב לא פחות מקסדה, חשוב שתהיינה איכותיות, הן יכולות לתרום רבות לביטחון של הרוכב ולכל שליטה שלו על האופניים, הן גם מגינות על כפות הידיים בכל נפילה. גם מכנס רכיבה הוא מיגון מומלץ ואביזר מעולה שתורם לחוויית הרכיבה, באמצעותם הרכיבה תהייה הרבה יותר נוחה והם גם מונעות כל מיני בעיות כגון: שפשופים באזורי החלציים, כאבים ועוד.

למידע נוסף אודות קורס מדריכי אופניים

לשאלות והרשמה השאירו פרטים

    דילוג לתוכן