בלוג

5 טעויות של מדריכים מתחילים בחדר כושר

אז סיימת קורס מדריכי חדר כושר. השקעת שעות וימים, שרדת את לימודי הפיזיולוגיה, צלחת בקושי את לימודי האנטומיה ועברת את המבחן המעשי. ועכשיו מה?
קבלו סקירה מהירה על טעויות נפוצות שעושים בוגרי קורס מדריכי חדר כושר,
מאת צוות פיטנס ג'ובס – המרכזים עבורכם את כל המשרות בתחום הכושר בישראל:

טעות מספר 1 : ללמוד מהמדריך הוותיק במועדון הכושר

כמעט בכל חדר כושר תפגשו אותו, המדריך הוותיק שעובד במכון כבר 10 שנים וכבר איבד את הסבלנות שלו למתאמנים, לחבריו לעבודה ולעיתים אף לחיים עצמם. את רוב המשמרת שלו הוא מעביר בישיבה או בהישענות על מכשירים. מדריך חדש שלוקח דוגמא מאותו מדריך וותיק יקבל את הרושם שכך צריך לנהוג. הקיפו את עצמכם באנשים חיוביים בעלי אנרגיה חיובית שידביקו אתכם בהתלהבות שלהם ויגרמו לכם להתקדם במקום לתרץ תירוצים. כמובן שלא כל המדריכים הוותיקים איבדו את האהבה למקצוע, ישנם מדריכים מדהימים שעובדים בחדרי כושר 20 ואף 30 שנה, אך לצערנו הם המיעוט.

טעות מספר 2 : לדבר רק עם הבחורה הבלונדינית והבחור השרירי

כולנו מכירים את זה, נכנסת בחורה יפיפיה לחדר הכושר ומיד רצים כל המדריכים לעזור ולתקן אותה. המקרה דומה גם עם אותו בחור שרירי שעושה שימוש בשיטות אימון מתקדמות. הרי לנו כמדריכים כיף יותר לדבר איתם מאשר עם אותה גברת בת 46 שזה היום הראשון (וכנראה האחרון) שלה בחדר הכושר. או עם אותו האדון בן ה 52 שהרופא הציע לו להתאמן בכדי להשתלט על לחץ הדם הגבוה שלו. חישבו – מי מהאנשים שהזכרנו כאן יעריך יותר את העזרה שלכם כמדריכים? מי מהם יהיה פוטנציאלי יותר לאימונים אישיים?

טעות מספר 3 : לפספס סדנאות בטן

ישנם מדריכים שרואים בסדנאות הבטן שמועברות במועדוני הכושר כנטל. אנחנו אומרים – זו הזדמנות אדירה! סדנאות בטן של 10-15 מתאמנים מאפשרים לכם חשיפה מצוינת למתאמנים שכל אחד מהם יכול לבחור בכם כמאמן האישי שלו או שלה בהמשך. בצעו את הסדנאות בהתלהבות, העשירו את אוצר התרגילים שלכם, אתגרו את המתאמנים שלכם ותיהנו גם מגיוון במשמרת וגם מחשיפה אדירה בחינם.

טעות מספר 4 : לתרץ בינוניות בשכר נמוך

אז אתם מרוויחים שכר מינימום או מעט יותר מכך. ידוע. ידעתם זאת גם כאשר נרשמתם לקורס מאמני כושר. מעטים מתעשרים מעבודה בתחום הכושר, אבל עם זאת מדריכים מצוינים מעשירים את המתאמנים שלהם ואת הסובבים אותם וכתוצאה מכך מקבלים המון בחזרה. מדריכים שרואים במשמרת בחדר הכושר כבמה הנותנת לכם אפשרות לעזור לאנשים, הם לרוב המדריכים המוצלחים ביותר. אותם מדריכים שהיומן שלהם מלא באימונים אישיים ולעיתים אף צריך לחכות שמתאמן שלהם יעבור לחו"ל כדי שתתאפשר האפשרות להתאמן איתם. האם אתם הולכים להיות מאמנים כאלה?

טעות מספר 5 : להפסיק ללמוד ולהשתלם

קורס המדריכים שזה עתה סיימתם הוא המבוא ללמידה בתחומי הבריאות והכושר. מדריכים מצוינים לא מפסיקים ללמוד ולהשתלם אף פעם. עשו לכם הרגל של להקדיש 3%-5% מההכנסה שלכם לטובת הכשרות מקצועיות, ימי עיון וקורסי המשך. אתם יכולים ללמוד אימון אישי, אימון פונקציונלי, אימון לנשים בהריון, אימון ילדים, קואצ'ינג, קורסי תזונה – זה לא ממש משנה מה. העיקר שתמשיכו לנוע קדימה ולהיות הגרסא הטובה ביותר של עצמכם.

לשאלות והרשמה השאירו פרטים

    דילוג לתוכן