בלוג

תוספי התזונה שיביאו לכם תוצאות

מדוע חשוב ללמוד על תזונה לצד לימודי מקצועות הספורט? מתי משלבים תוספי תזונה בתפריט? איזה סוגים קיימים? ואילו תוספי תזונה יובילו לתוצאות שאתם שואפים? יצאנו לבדוק ולהחכים.
בשנים האחרונות גדלה המודעות לחשיבות בקיום אורח חיים בריא המשלב בין תזונה נכונה לביצוע פעילות גופנית. כתוצאה מכך לימוד מקצועות הספורט הפך להיות תחום מבוקש אשר יותר ויותר אנשים פונים אליו. מלבד תכנית לימודים עשירה הכוללת הסמכה בתחומי הספורט השונים, לימודים מקצועיים כוללים גם ידע תאורטי נרחב במגוון תחומים, לרבות בתחומי התזונה ותוספי התזונה.
בעזרת ידע נרכש זה יכולים המאמנים לסייע בבניית תכנית אימונים אופטימלית המשלבת בין שני העולמות ויכולה לתרום למתאמנים השונים להשיג ביתר קלות את מטרתם.

על תזונה ותוספי תזונה

למרות השפע שהתברכנו בו בעידן המודרני, התזונה שלנו לא תמיד כוללת את כל המרכיבים הנחוצים כדי לנהל אורח חיים בריא. לכן נטילת תוספי תזונה הפכה להיות עניין שבשגרה ואנשים רבים בוחרים להוסיף אל תפריטם תוספים שונים ומגוונים, בהתאם לצורך, חוסרים או לבעיה בריאותית עמה מתמודדים.
מלבד זאת ישנם סוגים שונים של תוספים המוכרים גם כתוספי תזונה לספורטאים. אלו נועדו על מנת לעזור לספורטאים בתחומי הספורט המגוונים ומטרתם היא לשפר את הביצועים ואת הסיבולת, להגדיל את מסת השריר, לשמר את האנרגיה לאורך זמן ועוד.
על תוספים מסוג אלו נמנים אבקות החלבון על מיניהן, קפאין, קריאטין וכדומה. מלבד שיפור ביצועים ישנם תוספי תזונה אשר נחוצים בעיקר במצבים של חוסר תזונתי, מחלות או דלקות כגון מינרלים, וויטמינים ועוד.

השילוב בין תוספי תזונה לבין פעילות גופנית

כפי שצוין לעיל, בעת נטילת תוספי תזונה לספורטאים, יש לשים דגש על הנסיבות היות וישנם סוגים שונים הנבדלים זה מזה במטרה שלשמה מיועדים. כמו כן ישנו הבדל בין ספורטאי מתחיל, לבין ספורטאי מקצועי ובין מטרת האימון, סוגו, המצב הבריאותי של כל ספורטאי והעבר הרפואי שלו.
כשבונים תכנית אימון לצד תכנית תזונתית שתוביל לתוצאות, יש לשים לב למשתנים אלו היות ולא כל אחד יצטרך תוספים, מה גם שצריכה מוגברת עשויה לגרום לתופעות לוואי. לכן, נדרש ידע מקצועי נרחב בתחום והתאמה מלאה של תוסף התזונה לספורטאי.

איך מגיעים לתוצאות הרצויות?

בשנים האחרונות השימוש באבקות חלבון נעשה נפוץ ביותר בהשוואה לתוספים אחרים. זאת מסיבה אחת ויחידה והיא שכאשר מתאמנים עולה הצורך בהעשרת התפריט בחלבון היות ומרכיב זה מהווה את אבן הבניין העיקרית לרקמות הגוף והשרירים. נטילת אבקות חלבון הנה חיונית היות ורוב חומצות האמינו הנדרשות למטרה זו אינן מיוצרות בגוף. כאמור ישנם סוגים שונים של אבקות חלבון ויש גם לדעת איזו כמות ליטול כדי להגיע לתוצאות אופטימליות.
בעזרת העמקה בנושא תזונה לספורטאים במסגרת לימוד מקצועות הספורט תוכלו לקבל מושג בתחום, או לחלופין להיוועץ במאמנים מקצועיים אשר למדו את הנושא על בוריו.

לשאלות והרשמה השאירו פרטים

    דילוג לתוכן