בלוג

כיצד פעילות גופנית משפיעה על תפקוד הגוף והשיער?

נפש בריאה בגוף בריא זה לא עוד מיתוס! מחקרים מוכיחים כי פעילות ספורטיבית מעכבת ומונעת מחלות ותוכל לשפר את איכות החיים שלנו ולהוביל לאריכות חיים. למעשה לפעילות גופנית תוך שמירה על תזונה בריאה ומאוזנת השפעות רבות הן על ההיבט הפיזי והן על ההיבט הנפשי. לא הרבה יודעים אבל אחד המרכיבים החשובים ביותר למניעת נשירת שיער ושמירה על שיער בריא ומלא ברק הינו שמירה על כושר גופני ותזונה מאוזנת.

הקשר בין אורח חיים בריא לשיער בריא

חשוב להבין ששגרת חיינו מלווה בהמון לחצים שונים וכשאנו לחוצים יש לכך השפעה ישירה על כל הגוף שלנו, כולל זקיקי השערה. בעקבות הלחץ הגוף מייצר הורמונים אשר מאטים את התארכות השיער ועלולים אף לגרום לנשירת שיער לשנים וגברים כאחד. בין הגורמים לנשירת שיער באופן זמני או לצמיתות הינם: מחלות, לחץ, שינויים הורמונליים, תזונה לא מאוזנת ותרופות מסוימות.

כל פעילות גופנית תוכל לשפר את בריאות השיער ותסייע בשימור השיער ומניעת השתלת שיער כתוצאה מהתקרחות, מומלץ לשלב פעילות אירובית כמו הליכה, ריצה, ריקוד, רכיבה על אופניים ופילאטיס. מבין הפעילויות הללו יוגה הינה הפעילות הספורטיבית המומלצת ביותר והיא נחשבת מועילה מאד לבריאות השיער.

להקפדה על אורך חיים בריא הכולל תזונה נכונה ופעילות גופנית השפעה ישירה על בריאות השיער. כאשר עושים ספורט משתחרר בגוף הורמון האושר אשר מעלה את רמות הסרוטונין. העלאת ההורמון עוזרת לגוף שלנו להילחם בלחץ והקפדה על פעילות ספורטיבית בשגרה היומיומית שלנו מעניקה ברק לשיער ותורמת לצמיחה בריאה שלו. במידה ותקפידו רק על תזונה ולא על פעילות גופנית או לחילופין תקפידו על פעילות גופנית ולא על תזונה בריאה, לא תוכלו לקבל את ההשפעה הרצויה לצמיחה בריאה של השיער. שמירה על פעילות ספורטיבית, אכילה מאוזנת ואורח חיים בריא הינה אחת הדרכים הטובות ביותר למניעת נשירת שיער.

אז מדוע חשוב לשמור על תזונה בריאה וכושר גופני?

לשמירה על תזונה בריאה וכושר גופנית חשיבות אדירה המשפיעה על איכות החיים שלנו. לאורך זמן שילוב בין תזונה מאוזנת ופעילות ספורטיבית תסייע לנו בהיבט הפיזי ובהיבט הנפשי יחד. מבחינת ההשפעה על ההיבט הפיזי, פעילות גופנית תקינה תסייע לחילוף חומרים תקין והינה אמצעי נהדר למניעת מחלות כמו מחלות לב, סוכרת, כולסטרול ועוד. בנוסף הפעילות הגופנית גורמת להפרשת חומרים אשר משפיעים על מצב הרוח ועשויים להפיג תחושות של דיכאון וחרדה. בכל אימון ספורט מופרשים גם האנדורפינים שהם בעצם משככי הכאבים הטבעיים שלנו והם מעניקים לנו תחושה נינוחה ונעימה.

נפש בריאה בגוף בריא

מעבר להשפעות הפיזיות, לפעילות גופנית השפעה ישירה על הנפש ומצב הרוח שלנו. הפעילות הספורטיבית מאפשרת לנו הסחה מהבעיות ומהמטרדים המלווים אותנו ביומיום. שמירה על כושר גופני מסייעת לשיפור הערכה העצמית שלנו, כאשר הליבה של בריאות הנפש עוסקת בסוגיית התפיסה העצמית של האדם על עצמו. שמירה על גוף בריא מאפשרת לנו הנאה, השגת מטרות ויעדים, מימוש עצמי וכל אלו מחזקים את התחושה העצמית אשר לבסוף אכן מובילה לנפש בריאה בגוף בריא.

אם אתם חובבי כושר וספורט ומעוניינים להתפתח מקצועית אתם מוזמנים ללמוד אצלנו קורס מדריכי חדר כושר גופני בבית ספר למקצועות הספורט.

לשאלות והרשמה השאירו פרטים

    דילוג לתוכן