בלוג

לימודי חינוך גופני – בארץ או בחו"ל?

המודעות לחשיבות הפעילות הגופנית בענפי הספורט השונים הולכת וגדלה, והפכה להיות מרכיב מרכזי באורח חיים בריא. ככל שמספר המתאמנים גדל וענפי הספורט מתפתחים, כך גם הביקוש לאנשי מקצוע בתחומי הספורט השונים הולך וגדל.
אין ספק שמדובר בבשורה שהיא ברכה: אנשים שמודעים לחשיבות אורח חיים בריא ויעבירו את הדרך שלהם לדור הבא.
בעקבות השינוי בתפישה, מובן שבחירה במסלול לימודים בתחום הספורט, יזמן לסטודנטים אפשרויות תעסוקה מגוונות. אם החלטתם לצאת למסלול לימודים בגוון ספורטיבי כדאי לדעת ולהכיר את ענפי הספורט השונים. שאלה שנשאלת לא פעם היא היכן כדאי ללמוד – בארץ או בחו"ל?

האם ללמוד חינוך גופני בחו"ל?

ש השואלים את עצמם האם לא כדאי להם לפנות ללמוד במסלולים להכשרה בתחומי הספורט בחו"ל, מתוך מחשבה שבארץ תחום הספורט אינו מפותח דיו, אולם יש לראות את העולם כמכלול כשהחוקים בו משתנים. הפרנסה העיקרית בענף הספורט אינהי מתנקזת בהכרח כתוצאה מזכייה בתחרויות או בזכות תשומת ליבם של הספונסרים.
הביקוש הגדול לאנשי מקצוע שילוו אנשים מהשורה בתחום הספורט מזמן אין-ספור אפשרויות לתעסוקה ולפרנסה. יש מקום לכולם.

מה המקצועות החשובים בעולם הספורט?

כשמגיע הרגע שבו צריך להחליט היכן ללמוד בארץ או בחו"ל – יש לבחון את הנושא לפרטי פרטים. ראשית, היתרון בלימודים בחו"ל מזמן אפשרויות ליצירת קשרים מעבר לים. מצד שני, אם המטרה הסופית היא למצוא מקום עבודה בארץ – עדיף להתמקד בבסיס הבית שלכם.
נקודה נוספת וחשובה היא שלימודים בחו"ל יידרשו מכם לשלוט היטב בשפה נוספת, וסביר להניח שתהיה זאת אנגלית. קורס לימודי אנגלית בהחלט יכול לעזור לכם לעבור לשלב הבא, וליצור את האפשרות להתפתחות אישית גם בכל הקשור לעבודה עם מתאמנים מחו"ל או השתלבות במוסדות חיצוניים.

על מה צריך להקפיד בעת בחירה במוסד?

כאשר מחליטים על המוסד שבו תלמדו את נושאי הספורט, חשוב מאוד לבחור במקום שמעניק את המענה המוחלט לצורך הספציפי שלכם. כלומר, אם אתם מעוניינים להיות מפעילי בריכות – מקצוע חדש שצובר תאוצה לאחרונה ומשלב מאפיינים של מציל, מאמן ומפעיל, יש למצוא את המקום שבו הבריכה צמודה למוסד הלימודי.
כמו כן, קורסי העשרה שונים (כולל קורס לימודי אנגלית, שהוא בעל חשיבות גדולה מאוד כיום בכל תחומי החיים).

האם אתם רוצים לראות עולם או לא?

בסופו של יום, אם אתם שואלים את עצמכם מה עדיף – לימודים בארץ או בחו"ל, יש יתרונות לכאן ולכאן. לימודים בארץ יאפשרו לכם ללמוד בסביבה, בתרבות ובשפה שלכם. בנוסף, בארץ קיימת תרבות ספורט עשירה, שהיא הרבה מעבר למה שנמצא בחוד החנית של משרד התרבות והספורט.
הביקוש נקבע על פי התנועה הרווחת בחברה. מכיוון שספורט הפך לחלק חשוב מאוד מהחיים, יש אפשרויות תעסוקה מגוונות כמו אימון אישי, אימון בקבוצות קטנות ועבור שכבות גיל שונות – כל אלה מבטיחים פרנסה נאה ועבודה עם תכלית.

לשאלות והרשמה השאירו פרטים

    דילוג לתוכן