בלוג

תזונה נכונה ופעילות גופנית

תזונה נכונה נחשבה מאז ומעולם כאבן דרך של בריאות הגוף ולא בכדי, קחו למשל את הרכב שלכם, נניח שהוא נוסע על בנזין והייתם מתדלקים בו סולר לא היה נוסע וסביר להניח שהמנוע היה מתקלקל, כך גם גוף האדם, הגוף שלנו הוא המכונה הטובה ביותר והיעילה ביותר שלא מפסיקה את הפעילות שלה אף פעם כי הרי ביום שבו תפסיק פעולתה פירוש הדבר שנמות, על כן חשוב על אחת כמה וכמה לשמור על הגוף שלנו.

נפש בריאה בגוף בריא

לא די רק בתזונה נכונה בכדי לשמור על בריאותנו אלא כדאי ואפילו מומלץ לשלב פעילות גופנית כי רק האחד ללא השני לא ממש טוב לגוף, תזונה נכונה עדיפה על תזונה לא בריאה אך זה לא מספיק בכדי לשמור על אורך חיים תקין ולעיתים גם אנשים שמתחילים לעסוק בספורט מגיעים אל אורטופד מומחה ברכיים בגלל פציעות ספורט וסיבוכים בברכיים כאלה ואחרים.

אך מה נחשב תזונה נכונה מיד נפרט זאת. התזונה הנכונה בשבילנו צריכה להיות מורכבת מפחמימות, חלבונים, שומנים, ויטמינים ומינרלים. הפחמימות לרוב מגיעות מדגנים כגון לחם, מאפים, תפוחי אדמה, אטריות, אורז ועוד. כמות הפחמימות המומלצת, בין 3-1 גרם ביום. ישנם גם הויטמינים והמינרלים והם מגיעים מפירות וירקות, שגם להם מגיע מקום של כבוד בכל ארוחה, מכיוון שמלבד הויטמינים יש להם בנוסף הרבה תאית הטובה לנו לעיכול ומשפרת את היציאות

החלבונים מגיעים אלינו בעיקרן מבשר, ממוצרי חלב ומהקטניות השונות (אפונה, שעועית, עדשים ועוד). הקבוצה הבעייתית ביותר היא השומנים,מכיוון שישנם שומנים טובים לגוף כמו שומנים רוויים המגיעים מהצומח, וישנם שומנים המזיקים מאוד לגופנו שהם שומנים בלתי רוויים והם נמצאים בעיקרם בחטיפים שונים, הם עלולים להזיק מאד לבריאות שלנו. לחילופין, השומנים הרוויים נחוצים מאוד לגוף, שכן הם מספקים לו אנרגיה טובה, ולכן מאד מומלץ לצרוך מדי יום מוצרים המכילים אותם, כגון טחינה, אגוזים, אבוקדו ועוד, ניתן להכין בעזרתם לא מעט מתכונים בריאים ומזינים לגופנו.

בנוסף, רצוי לצרוך כמה שפחות סוכרים שחוץ מהעובדה שהם יותר טובים לרופאי השיניים שלנו מאשר לנו הם גם גורמים לנו השמנה מיותרת ולעיתים מסוכנת, העלולה להביא לסוכרת.

ארוחות מסודרות

חלק הארי של שמירה על הבריאות הוא להתחיל לאכול ארוחות מסודרות בשעות קבועות, מומלץ לאכול 3 ארוחות גדולות ועוד שתיים או שלוש ארוחות ביניים קטנות, למשל בארוחת בוקר מומלץ לאכול חלבונים, ויטמינים, מינרליים ופחמימות, אז, ביצה, ירקות, לחם מלא יעשו את העבודה על הצד הטוב ביותר, או לצמחוניים בקהל, טחינה או חומוס, אך אם אין לכם זמן לארוחה גדולה בבוקר אז גם מעדן או יוגורט יכולים לספק הרבה מהמרכיבים הדרושים.

הגענו לארוחת הצהריים, ארוחת צהריים טובה צריכה להיות מורכבת מחלבונים, ויטמינים, מינרלים וכמובן מפחמימות, כלומר מנת בשר אורז או תפו"א וירקות, לארוחת ערב מומלץ לצרוך ירקות ואיזו פרוסת לחם ובארוחות הביניים ניתן לשלב יוגורט ופרי או רק אחד מהם.

לשאלות והרשמה השאירו פרטים

    דילוג לתוכן