בלוג

האם כל אחד יכול להיות מדריך אופניים?

סביר להניח כי אילו התשובה לשאלה שבכותרת היתה חיובית, המאמר היה מתייתר. הוא לא היה נכתב. הצורך במדריכים גובר ככל שגובר קצב רכישת אופניים גובר. יש מי שמעולם לא למדו לרכוב על אופניים רגילים אבל הצורך או הרצון לרכוב על אופניים חשמליים מניע אותם לחפש מדריך אופניים מוסמך. קורס מדריכי אופניים הוא התשובה להכשרת מדריכים מוסמכים.

חשיבות מדריך אופניים מוסמך להקניית מיומנות הרכיבה

רכיבה על אופניים מחייבת מיומנות. סוגים שונים של אופניים (המובחנים על פי ייעוד, מיקום ופרופיל כללי של השימוש בהם: כגון אופני כביש, אופני שטח), קיומו או העדרו של ניסיון קודם, גיל הרוכבים, מצבם הגופני, כל אלה הם משתנים שצריכים להילקח בחשבון על ידי מדריכי רכיבה על אופניים.

חשיבות של מדריך אופניים נבחנת ביחס ישיר לרמת הסיכון שאליה נחשפים הרוכבים על אופניים חשמליים בכלל והרוכבים על אופניים כגון אופניים חשמליות 48v בפרט. קורס מדריכי אופניים עוסק בהכשרת מדריכים מוסמכים. מדריך מוסמך יידע אתכם, הרוכבים, אודות אופן השימוש בכלי, היתרונות והחסרונות שלו, התועלות והסכנות הכרוכות בו, ניצול מיטבי של האנרגיה, חיסכון במאמץ מיותר ועוד.

להפוך מחובבן למדריך אופניים מוסמך

לכאורה, כל בעל ניסיון ברכיבה על אופניים יכול להיות מדריך, שהרי מי מאתנו, ההורים, לא לימד את ילדיו לרכוב? אלא שכאשר מדובר על אופניים המיועדים לרכיבת שטח אתגרית או אופניים חשמליים, שבה נדרשת מיומנות מורכבת ומגוונת כגון שליטה בכביש חלש, שליטה בסיבובים, עליות וירידות ועוד, קצב האימונים ותדירותם, תזונה, שינה ועוד, לכל אלה חשיבות רבה ביותר.

חשוב להבחין אפוא בין מדריך רכיבה עבור מקצוענים לבין מי שלומדים לרכוב על אופניים פשוטים.
לא כל אחד יכול לשמש מדריך אופניים. מדריך מוסמך מכיר היטב את החוקים ואת התקנות, את כל אמצעי הבטיחות והזהירות הנדרשים והמחייבים. הוא מוודא כי בריאות הלומדים תקינה וכי לא נשקפת להם סכנה במהלך הרכיבה.

איפה ניתן להירשם קורס מדריכי אופניים?

קורסים שונים נערכים למדריכי רכיבת שטח ולמדריכי ספינינג. בכל מקרה האחריות המוטלת על המדריך היא רבה. חשוב להישמע להנחיות כדי לא להפריז במשך זמן הרכיבה, בתדירותה, בקצב שלה ולמנוע פציעות.
לסיכום
אופניים הם כלי ניידות אפקטיבי. הם מהווים גם אמצעי לבילוי בשעות פנאי. אופניים חשמליים מהווים כיום חלופת ניידות מועדפת על רבים בכלל ועל סטודנטים בפרט בשל העלות הנמוכה שלהם, העדר הצורך בתדלוק ובביטוחים, הקלות והפשטות שבה ניתן להתנייד אתם ולחסוך זמן יקר של עמידה בפקקים.

אם אתם חשים רצון או צורך להסתייע בלימודי רכיבה חשוב שתוודאו כי מדריך אופניים שאתם מתכננים למוד אצלו הוא בעל מקצוע מוסמך ומורשה ללימוד רכיבה על אופניים. גם מי שלא רכבו במשך שנים רבות וחוששים לחזור לרכוב עשויים להפיק תועלת משחזור הידע והיכולת באמצעות מדריך אופניים שיחזיר את הביטחון שאבד או יחזק את הביטחון שנחלש ויאפשר לכם לשלב הנאה בתועלת מרכיבה על אופניים- רגילים או חשמליים. בזהירות ובהצלחה!

לשאלות והרשמה השאירו פרטים

    דילוג לתוכן