בלוג

כיצד לשמור על תזונה נכונה וכושר אחרי גיל 30

בגיל 30 ישראלים רבים נכנסים למסלול של בניית קריירה, ולעתים הדבר קורה במקביל להקמת המשפחה. כל אחד מהמסלולים לחוד והשילוב בין השניים יכול להוביל לאימוץ הרגלי תזונה לא בריאים ולהפחתת הפעילות הגופנית, והדבר יכול להוביל לשינויים ניכרים בגוף. בגיל זה חשוב לשים לב להרגלים השונים ולשים דגש על בריאות הגוף כדי למנוע חולשה, הופעת כאבים ועייפות.

טיפים לתזונה וכושר

טיפ ראשון – הבנת החשיבות של הכושר והתזונה

הטיפ הראשון והחשוב לשמירה על הגוף בשנות השלושים לחיים, למניעת מחלות ולהגברת האנרגיה, הוא הבנת התהליכים העוברים על הגוף. גיל שלושים הוא משמעותי, הגוף כבר אינו מגיב כמו בשנות העשרים לחיים והזנחה שלו עלולה לגרום לעלייה במשקל, להופעת מיחושים ולעייפות מוגברת, והטיפול בכל אלו בשנות הארבעים מאתגר הרבה יותר מאשר בשלב זה. לכן, הטיפ הראשון הוא ההבנה כי עליכם לשמור על גופכם ולא לחכות למחר.

טיפ שני – שמירה על פעילות אירובית קבועה

פעילות אירובית תורמת לזרימת הדם בגוף, משפרת סיבולת לב-ריאה, שורפת שומן ומסייעת לחיי יום יום בריאים יותר. פעילות אירובית יכולה לתרום לשינה טובה יותר, לתנועה קלה יותר, ולאורך זמן היא תורמת לשמירה על משקל גוף תקין. חשוב לציין כי אין צורך להגזים עם הפעילות ואין צורך להשקיע שעות מדי יום. כל שיש לעשות הוא למצוא את הדרך לשלב את הפעילות המועדפת עליכם בשגרת היום ולהתמיד בה.

טיפ שלישי – שילוב הכושר בתוך חיי היום יום

הטיפ השלישי מיועד לאנשים עסוקים מאד ולהורים לילדים. שילוב הפעילות הגופנית והכושר בחיי היום יום יכול לעודד את הפעילות ולהפוך אותה לקלה יותר. למשל, הורים אשר במקום עבודתם יש חדר כושר יכולים לנצל אותו לאחר שעות העבודה לפעילות קצרה בעזרת מאמן כושר אישי או לחלופין, באופן עצמאי. הורים עם תינוקות יכולים למצוא קבוצות כושר עם תינוקות (במנשא או בעגלה) ולדאוג לעצמם בלי לוותר על זמן האיכות עם הקטנטנים.

טיפ רביעי – העשרת התפריט

רשת האינטרנט מלאה במידע על דיאטות מכל הסוגים. ישנם אנשים שדוגלים באכילת פירות וירקות בלבד, אחרים מאמינים בתזונה דלת פחמימות המבוססת בעיקר על חלבונים ואחרים מעדיפים לקצץ בצריכת השומנים שלהם. כל אחד צריך למצוא את התזונה המתאימה לו, אך אין צורך להיות קיצוניים וגיל שלושים הוא הגיל המושלם להכניס עוד מזונות לתפריט, לדאוג לשלב בתזונה יותר ירקות ופירות ולבחור במאכלים שאינם שמנים (והכוונה היא לא למוצרים דיאטטיים, אלא לאלה שמראש אינם שמנים – אינם מטוגנים, למשל).

שמירה על אורח חיים בריא יכולה להיות מהנה

גיל שלושים הוא הזמן המושלם להתחיל לדאוג לגוף שלנו באופן רציני. מצד אחד, הגוף מתחיל להראות סימנים של שינוי והתבגרות, ומצד שני – המודעות גדולה ורבים נמצאים במקום יציב בחייהם. השינויים אינם חייבים להיות קיצוניים ואף מומלץ שהם לא יהיו כאלה, אלא שישתלבו בצורה נינוחה בחיי היום יום ויהפכו להרגל חיובי.

לשאלות והרשמה השאירו פרטים

    דילוג לתוכן