בלוג

לנקות את הגוף מרעלים לקראת האביב

גופנו מנקה את עצמו בצורה מופלאה מידי יום. הוא מפנה פסולת מהריאות, מהמעיים, מהכבד ומהדם. הגוף עובד קשה על מנת לשמור סביבה אקולוגית נקיה. אולם, למרבה הצער הפעילות היומיומית אינה מספיקה ועמוקה דיה על מנת להוציא החוצה את כל הרעלים שאנו צוברים באורח החיים המודרני כיום – רעלים הנגרמים מזיהום אויר מוגבר, תזונה ממזון מהונדס, מתח, קרינה רדיואקטיבית, הורמונים ועוד.

הרעלים האלו מתיישבים ברקמות בגוף ובתאים ומהוים את הבסיס למחלות רבות. מנוחה מתהליך העיכול הנגרמת כתוצאה מצום מיצים, מפנה אנרגיה זמינה לגוף לפעולת שיקום וניקוז הרעלים החוצה.
אין ספק שהפופולריות של תהליך ניקוי הגוף באמצעות צום מיצים עולה מאוד בשנים האחרונות. אם זאת, אל נשכח כי תהליך של צום הוא תהליך ההבראה הקדום והעתיק ביותר‫ ונעשה בו שימוש בתרבויות שונות לאורך ההיסטוריה.

אנשים רבים שעוברים את התהליך הניקוי בפעם הראשונה נדהמים לגלות את היכולת המופלאה של הגוף להבריא את עצמו, לחדש את המערכות והרקמות הפנימיות ובעיקר להשפיע באופן מידי על רמת האנרגיה והיכולות הפיסיות שמתבטאות גם בכושר וגם בגמישות שמתפתחים בין יום ע״י שחרור של רעלים וחיזוק הכבד.

קל לנו להבחין מתי הבית או המכונית שלנו חייבים ניקוי, אבל איך נוכל לדעת מתי הגוף שלנו צריך להתנקות?

מהניסיון שלי במהלך השנים ראיתי כי הגוף תמיד מסמן לנו מתי להתנקות וזאת לרוב ע״י תחושת עומס ומתח פנימיים. הסימנים גם יכולים להתבטא ככאבי ראש, כאבי גב, עצירות, עייפות, חוסר נוחות, בעיות שינה, משקל עודף, בעיות עור, בלבול, דכאון, גזים ונפיחויות ואלרגיות. כל אלו מנסים לומר לנו : זה זמן לניקוי!

האביב הבא עלינו לטובה הוא הזמן האידיאלי לעבור את תהליך ניקוי הגוף. האביב מביא איתו משב של התחדשות וזה זמן טוב לאוורר את המערכות הפנימיות של הגוף.
לאחר תקופת החורף בה הגוף צובר משקל עודף שנועד ליצור שכבת הגנה בפני הקור, נפתחת מחזוריות חדשה בה הגוף מבקש להשיל משקך עודף ולהתחזק.לפי הרפואה הסינית זהו גם הזמן לנקות ולהזין את הכבד.

והנה כמה טיפים להתחיל את ניקוי הגוף:

1. שתו לפחות 10 כוסות מים טהורים ביום.
2. הורידו סוכר, קמח לבן ומוצרי חלב פרה.
3. אכלו ארוחות קלות הכוללות בעיקר פירות, ירקות ודגנים מלאים
4. שלבו את הירקות: ברוקולי, קייל, כרוב, נבטים, שום, פטרוזיליה וכוסברה
5. שתו מיצי ירקות ושייקים ירוקים
6. המנעו משתיית קפה
7. המנעו משתיית אלכוהול
8. הוסיפו לתזונה היומית ספירולינה
9. הברישו את העור בכל יום בליפה טבעית
10. הקפידו על פעילות גוף המותאמת לגופכם.

—————————————————————————————————————

אומינה (www.umina.co.il) היא בוגרת “המכון לתזונה משולבת” בניו יורק (Institute for Integrative Nutrition), עוסקת ולומדת רפואת צמחים מערבית, מורה ליוגה ומטפלת מוסמכת ע”י המרכז ל “טאו שיאטסו” ישראל.
אומינה מובילה סדנאות ניקוי תזונה והתחדשות במסגרת הקונספט של צום מיצים אורבני – סדנאות בנות 3 ימים הנועדו לשלב את ניקוי הגוף בחיי היום יום מבלי לעצור את שגרת החיים.
הסדנאות הקרובות של אומינה בתל אביב :
20-22 למרץ – לופט "בית המידות" רחוב לילנבלום 22 תל אביב
24-26 לאפריל – לופט "בית המידות" רחוב לילנבלום 22 תל אביב

לשאלות והרשמה השאירו פרטים

    דילוג לתוכן